برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 اسفند 1398   برابر با  :    26/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/7/2  قمری


سال ۹۹، سال رونق و تحول بافت تاریخی است

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

شهردار شیراز اعلام کرد: سال ۹۹، سال رونق و تحول در بافت تاریخی است و در این راستا صد میلیارد تومان بودجه برای احیای این بافت ارزشمند اختصاص داده شده است.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

 مهندس اسکندرپور در آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها گفت: با تمرکز بر بافت تاریخی و پنج برابر شدن بودجه آن شاهد رونق و تحول این بافت در سال آینده هستیم و زندگی بار دیگر به بافت باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه با تغییر رویکرد شهرداری شیراز به بافت تاریخی و افزایش پنج برابری بودجه آن در سال آینده شاهد تحول این محدوده ارزشمند خواهیم بود، افزود: با بهره برداری از این پروژه رویکرد باز زنده سازی بافت تاریخی شیراز محقق شد،  موضوعی که علاوه بر ایجاد زندگی، نشاط و امید دربافت تاریخی شیراز منجر به تحول در اقتصاد بافت نیز شد.
آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری
شهردار شیراز افتتاح پروژه گذر تاریخی نارنجستان قوام که جریان زندگی را در بافت رونق می دهد باعث شد که امروز یکی از بهترین روزهای کاری ام طی دو سال گذشته در شهرداری باشد، گفت: با این اقدامات علاوه بر افزایش جریان زندگی، ارزش افزوده بسیاری نیز برای بافت تاریخی ایجاد می شود که این موضوع هم اکنون نیز با برخی اقدامات مانند ایجاد گذر گالری یا نارنجستان قوام محقق شده است.

مهندس اسکندر پور با اشاره به وجود دو اثر تاریخی در گذر نارنجستان قوام و بی توجهی که سالهای قبل به آن شده بود تصریح کرد: با اقداماتی همچون کف سازی، نور پردازی، دیواره سازی و مهمتر از همه برداشتن زوایدی مانند تیرهای چراغ برق که زیبایی بصری نداشتند، شاهد تحول در این گذر تاریخی هستیم. 

وی با بیان اینکه هدف ما ایجاد تحول در بافت توسط مردم و افرادی است که در حوزه هنری و گردشگری کار می کنند، افزود: با اقدامات انجام شده توسط هنرمندان این گذر به برند کوچه گالری تبدیل شده است و قصد داریم که گردشگران داخلی و خارجی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شیراز به آن نگاه کنند.

شهردار شیراز اقدامات و پروژه های احیای و بازآفرینی بافت تاریخی را از دهها پروژه عمرانی در شهر شیراز مهمتر دانست و افزود: این پروژه ها برای بافت تاریخی و شهر شیراز ارزش افزوده ایجاد می کند و شیرازی که گردشگران برای دیدن آن می آیند، بافت تاریخی و فرهنگی به همراه آثار تاریخی و گذرهای زیبایش است.

مهندس اسکندرپور بافت تاریخی شیراز را بهشت سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاران در بافت تاریخی و فرهنگی به عنوان موتور محرک گردشگری هیچگونه عوارضی از  افرادی که در قصد سرمایه گذاری در قالب پروژه های گردشگری همچون هتل و رستوران و حتی بهسازی بافت مسکونی دارند، دریافت نمی کنیم. همچنین صدور پروانه توسط شهرداری نیز رایگان است.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

وی با تاکید بر این مطلب که با اجرای پروژه های گردشگری و فرهنگی شاهد افزایش ارزش افزوده بافت های مسکونی در بافت تاریخی شیراز  هستیم، عنوان کرد: با احیای گذر تاریخی نارنجستان شاهد افزایش قیمت املاک در این محدوده و افزایش سکونت شهروندان در بافت هستیم و هدف شهرداری نیز این است که بافت تاریخی از سکنه اصلی خود خالی نشود.

شهردار بافت تاریخی و فرهنگی شیراز نیز در این آیین گفت: گذر نارنجستان از مسیرهای با اهمیت تاریخی و فرهنگی شهر شیراز است که بناها و مسیرهای تاریخی بسیاری در آن شکل گرفته است.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

مهدی قلندری ادامه داد: دو مسیر گردشگری در مسیر بافت تاریخی ایجاد شده که اولین آن به مجموعه زندیه، خیابان لطفعلی خان زند و خیابان طالقانی منتهی می‌شود و پروژه‌های عمرانی در این مسیر تعریف شده که در حال تکمیل شدن است. سال ٩٩ نیز با مسیرهای فرعی، این گذر گردشگری در بافت تاریخی تکمیل می شود.

وی اضافه کرد: مسیر دوم نیز بر پایه گردشگری زیارتی تعریف شده که از میدان آستانه آغاز می‌شود و تا حرم شاهچراغ(ع) و محله سنگ سیاه و اطراف مجموعه بی‌ الحرمین ادامه پیدا می کند.
آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

شهردار منطقه ۸ شیراز ضمن اشاره به برخی اقدامات انجام شده به منظور احیای گذر تاریخی گذر نارنجستان گفت: حذف تیرهای برق، کف سازی، بدنه سازی، نقاشی دیواره ها و جداره ها، نصب محل هایی برای لانه پرندگان، اعمال محدودیت های ترافیکی، تهیه شناسنامه گذر تاریخی، همکاری با هنرمندان به منظور از جمله اقداماتی است که در راستای احیای این گذر تاریخی انجام شده است.

قلندری با بیان اینکه در سال آینده بودجه‌ مناسبی به احیای محله‌های اسحاق بیگ و سنگ سیاه اختصاص یافته است، گفت: با اجرای پروژه های گردشگری و فرهنگی شاهد کاهش معضلات اجتماعی در مناطق بافت تاریخی شیراز هستیم.

شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز افزود: ترافیک سنگین خودروهای عبوری و به تبع آن کاهش ایمنی عابرین پیاده و شهروندان ساکن در محل و وجود معضلات اجتماعی و فرهنگی از جمله مشکلات گذر تاریخی نارنجستان قوام بود که با بهره برداری از این پروژه شاهد افزایش رضایتمندی مردم محل و گردشگران خواهیم بود.
آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری
عادل یزدی، هنرمند نقاش و مجسمه ساز که نقاشی های گذر تاریخی نارنجستان را انجام داده است نیز در این آیین خطاب به مدیران شهری گفت: شهرداری منطقه از طرح نقاشی دیواری من حمایت کرد و پروژه را بداهه آغاز کردم و این برای اولین بار است که شهرداری منطقه ای در شیراز دست نقاش و طراح را باز می گذارد تا نقاش آنچه در ذهنش می گذرد را به مرحله اجرا در بیاورد و از مهندس قلندری شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز که به هنرمندان اعتماد کردند و با همکاری آنها این کار ارزشمند انجام شد، سپاسگزارم.

یزدی در خصوص طرح های نقاشی شده بر دیواره های گذر تاریخی نارنجستان افزود: محور این نقاشی ها داستان هایی همچون گذر سیاوش از آتش، عروسی بهارنارنج و ... است که در این فضا و بافت تاریخی وجود داشته است.

این هنرمند با بیان اینکه در تلاش برای ثبت عنوان «کوچه گالری نارنجستان قوام» هستم، گفت: شهرداری بافت تاریخی در به نتیجه رسیدن این طرح مشارکت جدی داشته است

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

یزدی که خانه تاریخی شمشیرگرها را در بافت تاریخی نارنجستان احیا و آن را به کارگاه تولید آثار هنری تبدیل کرده است، افزود: هم اکنون شاهد حضور گردشگران، هنرمندان و سرمایه گذاران در این گذر تاریخی هستیم و بافت تاریخی از انزوای پیشین خود خارج شده است.

یکی از شهروندان ساکن در گذر دقاقی ها نیز در این آیین گفت: پیش از اعمال محدودیت ترافیکی در گذر نارنجستان شاهد حضور ماشین های عبوری در این محل بودیم که با توجه به باریکی کوچه ها متاسفانه منجر به فوت چند دانش آموز شد. در حال حاضر این گذر با محدودیت های ترافیکی ایجاد شده به محلی ایمن برای عبور دانش آموزان و خانواده ها تبدیل شده است.

براساس این گزارش پروژه افتتاح کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان شامل سنگ فرش، جداره سازی، نورپردازی، احیای فضای سبز، نقاشی دیواری و ... به مناسب دهه فجر انجام شد.


بوستان کسری در بولوار نصر افتتاح شد

آیین افتتاح همزمان بوستان کسری در شهرداری منطقه سه و پروژهای سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور شهردار شیراز، نایب رییس و اعضای شورای شهر، جمعی از مدیران شهری و شهروندان برگزار شد.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

شهردار شیراز در آیین افتتاح بوستان کسری واقع در بولوار نصر گفت: شهرداری منطقه سه دارای لقب نگین گردشگری شهر شیراز است و برای تحقق این عنوان باید به زیباسازی و  فضاسازی این منطقه توجه ویژه کنیم.

 مهندس اسکندرپور اضافه کرد: بوستان کسرا با قرارگیری در منطقه مسکونی اثر بسیاری بر مردم ساکن در این منطقه دارد.


شهردار شیراز با اشاره به پروژه های در دست اجرای محدوده شهرداری منطقه سه نیز گفت: طی سال ۹۸ در سطح منطقه پروژه هایی را با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان اجرا کردیم و پیش بینی می کنیم سال آینده یکی از بهترین سالها برای شهرداری منطقه سه در زمینه اجرای پروژه های مختلف باشد چون پروژه های خوبی  در سطح این منطقه طراحی شده که عملیات اجرایی آن در سال ۹۹ آغاز می شود.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز احداث بوستان کسری را نمونه ای از مشارکت شهروندان در مدیریت شهری دانست و گفت: یاوران شورا و شهروندان ساکن در این محله نقش مهمی در احداث پارک و طراحی آن داشتند و در جزییات مختلف همچون نوع درخت های کاشته شده از نظرات آنها استفاده شد.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

سعید نظری اضافه کرد: از چندین ماه پیش شهرداری شیراز کلنگ زنی و افتتاح ۱۰۲ پروژه کوچک و بزرگ را در دستور کار قرار داد و در این راستا شاهد کلنگ زنی پروژه های مختلفی همچون سالن تئاتر نصر، مجتمع ورزشی – تفریحی گلستان و افتتاح بوستان کسری در مناطق سه و یازده بودیم که حاکی از توزیع عادلانه خدمات شهری در کلیه نقاط شهر شیراز است.

افتتاح ۱۸ پروژه در سطح شهرداری منطقه ۳ به مناسبت دهه فجر

شهردار منطقه سه شیراز نیز در آیین افتتاح بوستان کسری گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۱۸ پروژه عمرانی در محدوده این منطقه با اعتبار ۲۹۰ میلیارد ریال در بخش های مدیریت سیلاب، لوله گذاری، حمل و نقل، بهسازی معابر، توسعه فضای سبز و... به بهره برداری می رسد.


مسعود طهماسبی اظهار داشت: بوستان کسری با اعتباری بیش از ۱۱۶ میلیارد ریال شامل تملک و عملیات اجرایی در مساحت ۶۵۰۰ متر به بهره برداری رسید.

وی از احداث هشت بوستان در محدوده شهرداری منطقه سه خبر داد و افزود: بوستان هایی در بلوار نصر پشت خبرگزاری جمهوری اسلامی و ورودی شهرک زیبا شهر طی هفته آینده کلنگ زنی می شود که با احداث این بوستان ها مجموع بوستان های واقع در محدوده منطقه سه به ۲۱ بوستان افزایش می یابد.


شهردار منطقه سه شیراز یکی از مشکلات پیشین این منطقه را آبگرفتگی های سطح معابر دانست و گفت: در راستای مدیریت سیلاب بیش از هفت هزار متر طول لوله گذاری با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال انجام شده است و همچنین اعتباری بیش از هزار میلیارد ریال نیز جهت اجرای پروژه لوله گذاری اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در ۴۰ نقطه از منطقه سه پروژه های عمرانی فعال است، افزود: دومین زمین چمن مصنوعی در محله کم برخوردار برآفتاب شهرک سعدی به مساحت ۶۰۰ متر مربع با اعتبار چهار میلیارد ریال، مسیر دوچرخه سواری آب‌زنگی با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال به طول سه کیلومتر، تکمیل المان ورودی محور دروازه قرآن از جمله این پروژه ها است.

افتتاح ۷ پروژه با ارزش بیش از ۳۰ میلیارد ریال توسط سازمان مدیریت پسماند

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز نیز در آیین افتتاح همزمان پروژه های مناطق ۸ و ۳ و سازمان مدیریت پسماند گفت: این سازمان به مناسبت دهه فجر ۷ پروژه با ارزش بیش از ۳۰ میلیارد ریال را افتتاح کرده است.


خوشبخت با بیان اینکه در همه این پروژه ها، حفاظت از محیط زیست در اولویت بوده است افزود: با توجه به اینکه ساخت کارخانه پردازش نخاله های ساختمانی در سایت کیان آباد در برنامه کار سازمان قرار دارد، یکی از این پروژه ها احداث و تجهیز یک باب ساختمان پست برق ۸۰۰ کیلو وات و سه کیلومتر شبکه هوایی و ۵۰۰ متر شبکه زمینی ۱۱ کیلو ولت برای برق رسانی به این سایت بوده که به مبلغ پانزده میلیارد ریال انجام شده است.


وی اضافه کرد: یکی دیگر از این پروژه ها احداث سالن غذاخوری به مساحت ۲۴۰ متر مربع به مبلغ پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال در سایت برمشور است.


خوشبخت از افتتاح پروژه اجرای سیستم ارت کارخانه تفکیک پسماند برمشور خبر داد و گفت: این پروژه با هدف ایمن سازی سوله و تجهیزات کارخانه تفکیک پسماند اجرا شده است.


رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در ادامه تصریح کرد: با توجه به وجود پرندگان مهاجر در فصول پاییز و زمستان و برای جلوگیری از قطعی برق در سایت مهندسی و بهداشتی پردازش و دفع پسماند شیراز در برمشور، پروژه تعویض کابل هوایی شبکه برق ۲۰ کیلوولت داخلی سایت برمشور با کابل خود نگهدار به مبلغ دو میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال انجام شده است.

خوشبخت اضافه کرد: همچنین پروژه ترمیم و زیر سازی آسفالت جاده های داخلی سایت برمشور همچنین احداث جاده دسترسی به سایت دفع پسماندهای عمرانی و ساختمانی کیان آباد نیز افتتاح شده است.


خوشبخت در پایان ضمن اظهار رضایت از همکاری شهروندان در مدیریت پسماند گفت: در مدت اخیر همکاری مردمی بسیار خوب و موثری در زمینه مدیریت پسماند شیراز به ویژه تفکیک از مبداء صورت گرفته است که فقط با یاری مردم و گروه های مردم نهاد امکانپذیر بوده است.

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری

آیین بهره برداری از پروژه کوچه گالری نارنجستان و گذر سنگ دقاقی ها و پارک کسری


s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter