برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 17 تیر 1399   برابر با  :    7/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/16  قمری
(1395/4/27) استاندار فارس در شورای فرهنگ عمومی اعلام کرد:
بررسی بحران آب فارس باحضور معاون اول رئیس جمهوری
استاندار فارس گفت : موضوع اقتصاد مقاومتی و چالش های توسعه با تاکید بر رفع بحران آب استان فارس از موارد اصلی بحث در سفر این هفته معاون اول ریاست جمهوری به شیراز است.
مطبوعات فارس/سید محمدعلی افشانی شامگاه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهار کرد: اسحاق جهانگیری روز سه شنبه هفته جاری به استان فارس سفر می کند که طی آن به مشکلات استان رسیدگی و در جهت رفع موانع بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور معاون اول رئیس جمهور در استان را مدت ها قبل پیگیری می کردم تصریح کرد: پیش بینی می شود سفر معاون اول رئیس جمهور به استان دستاوردهای مطلوبی را برای استان داشته باشد.

** پرداخت 210میلیاردریال تسهیلات به 13طرح تولیدی فارس
استاندار فارس همچنین گفت : بر اساس یک طرح ملی به 13 طرح تولیدی مربوط به صنایع دارای مشکل کوچک و متوسط استان فارس تسهیلاتی بالغ بر 210میلیاردریال پرداخت شده است.

مهندس افشانی افزود: دولت امسال طرح رونق تولید را با اعتباری بالغ بر 160 هزار میلیارد ریال در کشور در حال اجرا دارد که در این طرح وزارت صنایع یک نوع رقابت برای جذب تسهیلات به طرح های کوچک و متوسط بین استان ها ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: تا امروز 640 طرح تولیدی مشکل دار از مجموع صنایع کوچک و متوسط به بانک ها در کشور ارجاع داده شده است که از این میزان 407 طرح متعلق به استان فارس است.

افشانی اظهارداشت: این درحالی است که در مجموع تاکنون در کشور تسهیلات به 14 طرح پرداخت شده است که از این تعداد نیز 13 طرح با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال مربوط به استان فارس است.

وی اضافه کرد: این فعالیت ها شاه بیت اقدامات انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی امسال در استان فارس است که با جدیت ادامه دارد .

** تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت مردم است
استاندار فارس گفت : برای تحقق مقوله محوری اقتصاد مقاومتی نیازمند حضور و مشارکت آحاد مردم در جامعه و گفتمان سازی عمومی هستیم.

او بیان کرد: در مبحث اقتصادی باید برای اینکه توسعه کارآفرینی در کشور رشد پیدا کند، مشارکت مردم را به حداکثر برسانیم و در اقتصاد مقاومتی نیز همه اقشار مختلف مردم را درگیر این مهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهم است وتا زمانی که این مهم به بدنه جامعه وارد نشود نمی توان موفق عمل کرد اظهارداشت: در هر کاری مردم اگر بدانند اختیار دارند و آینده آن مشخص است وارد می شوند چرا که تجربه نشان داده انسان ها در عدم اطمینان تصمیم نمی گیرد.

افشانی اضافه کرد: بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی یک الگو و راهنماست که باید به همه این بندها باهم توجه شود و در صورت اجرا کردن همه این بندهای اقتصاد مقاومتی می توان شاهد تاثیرات مثبت آن در اقتصاد کشور و به تبع آن استانها بود.

استاندار فارس ادامه داد: تمام بندهای اقتصاد مقاومتی با هم مرتبط هستند و حتی یک جمله اضافه هم در 24 بند اقتصاد مقاومتی وجود ندارد و در حقیقت این سند بالا دستی برگرفته از تجربه بیش از 70 ساله ایران در برنامه ریزی مدون و دانش محور در بخش اقتصاد در کشور ایران است.

وی عنوان داشت: شفاف سازی و جلوگیری از زمینه های فساد بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی است که جامعه نیز بر روی آن تاکید فراوان دارد و در این زمینه هر کس باید از خود شروع کند و در نتیجه جامعه خود به خود به سمت پاکی و شفافیت سوق داده می شود.

او افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی اگر همه نگاه ها معطوف به دولت شود این مهم در جامعه محقق نمی شود ولذا بحث امروز ما در اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی و درگیر کردن تمام مردم جامع با این گفتمان است.

افشانی گفت: در بحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی باید محدودیت ها و شرایط فعلی به مردم گفته شود تا انتظارات معقول و پایین آورده شود زیرا در شرایط غیر واقعی و افزایش توقعات نمی توانیم پاسخ دهی مناسب و مثبت داشته باشیم.

وی بیان کرد: مبحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی باید از آموزش و پرورش و نوجوانان و جوانان ما آغاز شود تا نهادینه شود و این درحالی است که رسانه ها به ویژه شبکه های مجازی نیز نقش مهم و تعیین کننده ای در این عرصه دارند.

افشانی اظهارداشت: اگر رسانه ها و شبکه های اجتماعی در زمینه های اقتصاد مقاومتی احساس مسئولیت و برای ترویج این فرهنگ مشارکت کنند می توان شاهد تحولات در این بخش در جامعه باشیم.

او با بیان اینکه همگان باید تلاش کنند تا بحث اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود اضافه کرد: مسئولیت کارگروه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با صدا و سیمای استان است که در این کارگروه باید نقش و مسئولیت مردم، دولت و سایر ارکان نظام مشخص شود.
** تقویت سرمایه گذاری داخلی
استاندار فارس ادامه داد: نخستین مرحله در مبحث اقتصاد سرمایه گذاری است که یکی از بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی نیز بر تشویق سرمایه گذاری خارجی تاکید شده است و این درحالی است که در شرایط فعلی نمی توانیم در این بخش فعال وارد شویم.

افشانی عنوان داشت: لذا باید سرمایه گذاری داخلی را تقویت کنیم و برای رونق این بخش سرمایه گذاران داخل کشور را به عنوان انسان های خدوم، نیک اندیش، علاقه مند به توسعه وعمران کشور و دارای مسئولیت اجتماعی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از گفتمان هایی که باید در جامعه شکل گیرد همین گفتمان تکریم سرمایه گذاران است گفت: سرمایه گذاران عاقل هستند و مسئولان باید مراقب رفتارهای خود باشند به طوری که اگر گذشتگان این قشر را با القابی منتسب کنند، برای سرمایه گذاران نگرانی ایجاد می شود و افراد در شرایط نگران کننده سرمایه گذاری نمی کنند.

او افزود: در مرحله بعد از جذب سرمایه گذار، باید امنیت روانی سرمایه گذار تامین شود به طوری که سرمایه گذار به دنبال مکانی امن و قابل قبول برای سرمایه گذاری است.

افشانی بیان کرد: برای جذب سرمایه گذار در استان باید امید و نشاط و حاکمیت قانون را در جامعه رواج دهیم زیرا انسان امیدوار تلاش و کوشش می کند و در جامعه پویا است.

وی اظهارداشت: استان فارس داشته های فراوانی در بخش های مختلف دارد که اگر این ظرفیت ها به مردم داخل و خارج از کشور معرفی شود، سرمایه گار مایل به حضور و سرمایه گذاری در استان می شود.

او با بیان اینکه گفتمان سازی در حوزه اقتصاد زمان بر است اضافه کرد: مساله اقتصاد الزاماتی دارد که اگر به آنها توجه نشود، فعالیت ها در حد حرف باقی می ماند و نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.

** از مدیران موفق در استان تقدیر شود
افشانی ادامه داد: انتظار داریم ائمه جمعه استان در خطبه های نمازجمعه علاوه بر انتقاد که یک ضرورت در جامعه هست، از مدیران زحمت کش استان نیز هم تقدیر کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث مبارزه با کالای قاچاق در کشور و استان گفت: مبارزه با کالا و قاچاق شاه کلید موفقیت در عرصه تولید در اقتصاد مقاومتی در کشور است که اگر اراده جدی در کشور برای ریشه کن کردن قاچاق کالاایجاد شود می توانیم سیستم سلامت و تولید موفقی را داشته باشیم. 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

جنگ آب در راه است
کشاورزی ديگر اولويت اول كشور نيست
بحران آب در فارس و متولیان گوناگون
بی‌آبی، فارس را فرو می‌بلعد
سیاست های اشتباه در حوزه آب اکنون با بحران خشکسالی نمود یافته است
۲۰ مشکل اصلی فارس شناسایی شد
وضعیت آب شرب در برخی روستاهای فارس بحرانی است
«آبی بی آب» در رودخانه خشک شیراز
خالی شدن کلان شهرها در پی بحران آب
افزایش آوارگان آبی در کشور
شمارش معکوس برای نابودی کامل آبخوان ‌ها
هشدار جدی وزیر نیرو درباره وضعیت آب
معاون اول رئیس جمهور فردا به شیراز سفر می‌کند
تمام تالاب‌های مهم ایران خشک شدند
ساختمان سازي‌هاي شهري متهم اول بحران آب ايران
سال 95، سال تنبیه پرمصرف‌ها
جدی شدن بحران آب در مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور
وضعیت آب بحرانی است
جیره بندی آب در فراشبند
آب یک موضوع فوق امنیتی است باید نگاه ویژه امنیتی به آن داشت
حال و روز آب در فارس اصلاً خوب نیست
۷۴ میلیارد تومان اعتبار ویژه خشکسالی به استان فارس اختصاص یافت
اخطار جای جریمه را گرفت
19 شهر فارس در شرایط بحرانی تامین آب
همایش ملی بحران آب در شیراز برگزار می شود
پيشرفت كشور در گرو تعالي آموزش و پرورش است
ایجاد کشت جایگزین درحد شعار باقی مانده است
شیراز میزبان سه همایش بین المللی
مدیران عملکرد جزیره ای را کنار بگذارند
مواجهه با بحران برداشت آب از منابع فسیلی
فارس در یک قدمی بحران آب
زنگ خطرهای سیاسی امنیتی آب
معضل جهانی کم‌آبی و راه‌حل‌های کشورهای مختلف
هندوانه هایی که در کم آبی فارس کشت می شوند
بحران آب در شهرستان جهرم/ احتمال جيره‌بندي آب
تلاش برای رفع مشکل آب صدرا و شیراز تا پایان این هفته
یک سوم از جمعیت روستائیان استان فارس آب ندارند
كاش ‌جاي تهديد به قطع آب، بحران را مديريت مي‌كرديم
بی خیالی مسئولان / لطفا نگران آب هم باشید
بحران آب در استان فارس در وضعیت قرمز است
کم آبی را جدی بگیرید
۲۰ مشکل اصلی فارس شناسایی شد
۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری در هفته دولت واگذار می شود
افزایش آوارگان آبی در کشور
معاون اول رئیس جمهور فردا به شیراز سفر می‌کند
قطع آب برخی مناطق شیراز موقتی است
کمبودهایی که شما را سرمایی می کند
سال 95، سال تنبیه پرمصرف‌ها
کم آبی باغات فارس را خشکاند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی در راس هیاتی از کشاورزان پیشرو فارس عازم قزاقستان شد
خرید13میلیون مترمکعب آب برای حل مشکل آب2شهرستان فارس
شيراز آب كافي ندارد
شیراز درمعرض تنش آبی
راهبردهایی برای مقابله با کم آبی
نیمی از سدهای کشور خالی هستند
19 شهر فارس در شرایط بحرانی تامین آب
مدیران عملکرد جزیره ای را کنار بگذارند
تابستان امسال شهرهای زیادی تحت تنش آبی قرار می گیرند
گردن یکی از ۴ وزیر کشاورزی بعد از انقلاب را بزنید
دریاچه های فارس شوره زار شدند
334 شهر در معرض تنش آبی قرار دارند
جریان آب انتقالی به یزد متوقف شد
افزایش تقاضا و کاهش تولید برق،شرایط را سخت تر کرده است
کم آبی شیوه کاشت پیاز در آباده را تغییر داد
آب و برق مصرفی اداره ها مدیریت شود
آب هست، اعتبار نیست
معضل جهانی کم‌آبی و راه‌حل‌های کشورهای مختلف
نیاز 5 هزار مگاواتی کشوربه برق در سال آینده
دانشگاه ها راه حل خشکسالی را ارائه کنند
دستگاه‌های اجرایی پرمصرف آب و برق در استان فارس تنبیه می‌شوند
مردم روستاهای فارس در صف خرید آب
بحران آب در فارس و متولیان گوناگون
حوزه اقتصاد مقاومتی فرصتی برای بالندگی و رشد صنایع و فعالیت بهینه مدیران آیتک
اقتصاد مقاومتی، راه کاری مقابله ای در مقابل چالش ها و تحریم ها
نگاه جهادی باید با رویکرد اقتصاد مقاومتی بسیج کارگری باشد
همایش اقتصاد مقاومتی در شیراز برگزار می شود
شیراز پایتخت نظام‌مهندسی کشور است
اقتصاد مقاومتی موضوعی مشترک برای رسانه هاست که دست یابی به آن عزم ملی می طلبد
۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری در هفته دولت واگذار می شود
خیّران پیش‌قراولان اقتصاد مقاومتی هستند
برای اولین بار ۴ درس جدید وارد نظام تعلیم و تربیت شد
ظرفیت استخدام دولتی محدود شد
ایجاد مراکز دائمی فروش محصولات، خواسته معلولان فارس
افتتاح 10 مرکز سنجش مهارت در فارس
شهرک سلامت در ‌استان فارس راه‌اندازی شد‌
اعتبارات مصوب هیئت دولت برای حرم حضرت شاهچراغ (ع) محقق شود
سالانه ۱۸۰هزار دانشجو کشور را ترک می‌کنند
معاون اول رئیس جمهور فردا به شیراز سفر می‌کند
بومی‌سازی اصول اقتصاد مقاومتی در شهرداری شیراز
تحقق بزرگ‌ترین رویداد برق و الکترونیک در شیراز
50 درصد مهاجرت‌ها در فارس به شیراز بوده است
بزودی؛ اصلاح برخی از قوانین حوزه زنان
گمرک، مالیات، بانکها، شهرداریها، معاملات دولتی و ثبت و اسناد، بخش های فسادخیز کشورند
قیمت نان افزایش می‌یابد
سرعت اینترنت ۲ برابر می‌شود
تملک زمین در مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران خارجی آزاد شد
کارت ملی جایگزین دفترچه بیمه سلامت می شود
با کسری بودجه مواجه هستیم
بسیج شدن صدا و سیما برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی
فروش بلیت ورودی اماکن تاریخی فرهنگی فارس الکترونیکی مي‌شود
دولت بخشی از کرایه حمل هوایی کالا را تقبل کرده است
پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی آغاز شد
رشد 209 درصدی پرداخت حقوق دولتی معادن استان فارس
برخورداری 23هزار و 890 خانوار از طرح های توسعه روستایی و مسکن مهر در استان فارس
بیش از 2هزار طرح اقتصاد مقاومتی در فارس در دست اجراست
صادرات نخود از امروز آزاد شد
یک واحد تولید لباس بیمارستانی در شیراز در مدار فعالیت قرار گرفت
کشف بیش از چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در فارس
کشف افزون بر یک میلیارد ریال کالای قاچاق در شیراز
محموله کالای قاچاق به ارزش بیش از سه میلیارد ریال در شیراز توقیف شد
ضرب‌الاجل یک‌ماهه برای جمع‌آوری لوازم‌خانگی قاچاق
امکان واردات گوشی تلفن همراه آیفون بدون ثبت نمایندگی مهیا شد
توقیف کامیون حامل کالای قاچاق در کوار
سه میلیارد ریال کالای قاچاق در مرودشت کشف شد
کشف محموله‌‌های کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال در شیراز
توقیف دو دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق در جهرم
تغییر مسیر قاچاق به سمت مسیرهای ریلی
کالای قاچاق در بازار شیراز در تیررس برخورد بازرسان اصناف
کشف محموله‌های میلیاردی کالای قاچاق در فارس
15 میلیارد دلار، گردش مالی کل قاچاق در کشور
یک میلیارد و880 میلیون ریال کالای قاچاق در فارس کشف شد
كشف محموله‌هاي قاچاق ميلياردي در فارس
بافت فرسوده شیراز زمینه ساز اعتیاد شده است
کشف ۱.۵ تن مواد مخدر در فارس
۱۱۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در فارس کشف شد
داستان ادامه دار گران فروشی در فرودگاه شیراز
اظهارات وزیر دادگستری درباره فیلتر شبکه‌های اجتماعی
شناسایی و دستگیری کلاهبردار در شبکه های اجتماعی
ضربه‌ای که توسعه شبکه‌های اجتماعی به سرانه مطالعه می‌زند
برخورد با کاربران متخلف جایگزین برخورد با کل شبکه های اجتماعی می شود
هشدار پلیس فتا درباره خرید آنلاین از شبکه های اجتماعی
دستگیری تعدادی از مدیران گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی
فعالیت رسانه ای در شبکه های مجازی مجوزدار می شود
شبکه‌های عنکبوتی اینستاگرامی بسته می‌شوند
حسادت عامل هتك حيثيت دختر جوان/شبکه های اجتماعی حریم خصوصی نیست
اولین پرونده تخلف انتخاباتی فارس در شبکه های اجتماعی شکل گرفت
مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی تمدیدشد
منطقه ویژه انرژی بر پارسیان هیچگاه جزو فارس نبوده است
سفیران کتاب فارس معرفی می شوند
جریمه سنگین برای حضور ورزشکاران در فضای مجازی
امکانات کافی برای فرونشاندن آتش درعرصه های طبیعی نداریم
فرصت یک ماه برای ثبت مشخصات کانال های 5 هزار عضو به بالا
فعالیت ۱۱هزار کانال تلگرامی با بیش از ۵ هزار عضو
نوزادی عجیب الخلقه در تایلند
همه سدهای فارس در وضعیت طبیعی بهره برداری هستند
2کشته و20مصدوم دراثرمصرف مشروبات الکلی غیراستاندارددرفارس
بررسی راه اندازی تلگرام صوتی برای کاربران ایرانی
هیچ مدرسه استان فارس روز شنبه تعطیل نیست
فیلترینگ شبکه های اجتماعی خسارت زیادی به اقتصاد کشور وارد کرده است
فارس با تولید و پخش21352 دقیقه برنامه در دنیا تماشایی شد
تلگرام اطلاعات ایرانیان را از کشور خارج کرد
اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست
صفحه اینستاگرام برخی عکاسان شیرازی بسته شد
مراجعه به کلانتری ها مجازی می شود
ماشین شایعه پراکنی درباره کازرون روشن شد
کمیته ضد فیلترینگ تشکیل شد
شایعه وجود زالو در آب چشمه دشت ارژن
تاوان 50 میلیون تومانی ورود به سایت جعلی همسریابی
اعتراض شدید پرسپولیس به رای کمیته انضباطی
اعلام برندگان مسابقه قرآنی ” ماه مهر و برکت”
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter