برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 17 تیر 1399   برابر با  :    7/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/16  قمری
(1398/6/8) دیاکو حسینی:
تا تحریم اعمال شود،‌ از مذاکره خبری نیست
مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ایران تحت هیچ شرایطی تا زمانی که تحریم اعمال می‌شود، آماده گفت‌وگو با آمریکا نخواهد بود، گفت: اروپایی‌ها در تلاش هستند کانال دیپلماسی مستقیم میان ایران و آمریکا ایجاد کنند اما به نظر نمی‌رسد شرایط مساعدی برای تحقق چنین ایده‌ای وجود داشته باشد.

مطبوعات فارس/ دیاکو حسینی در ارزیابی خود نسبت به مطرح شدن دیدار احتمالی رئیس جمهور کشورمان با ترامپ با توجه به مواضعی که روز گذشته آقای روحانی در سخنان خود نسبت به این موضوع داشت، اظهار کرد:  صحبت‌هایی که آقای روحانی روز گذشته بیان کرد، تازه نبود، در زمان‌های دیگر هم گفته بود، ایران وقتی می‌پذیرد که آن‌ها تحریم‌ها را کاملا بردارند اما این‌که آمریکا بپذیرد وارد برجام شود یا خیر، به آن‌ها مربوط است.

ایران تحت هیچ شرایطی تا زمانی که تحریم اعمال می‌شود، آماده گفت‌وگو نخواهد بود

وی تاکید کرد: تا جایی که به ایران ارتباط پیدا می‌کند، نکته اصولی این است که ایران تحت هیچ شرایطی تا زمانی که تحریم‌ها اعمال می‌شوند حتی با طرف آمریکایی آمادگی گفت‌وگو ایجاد نخواهد کرد. اما در عین حال این امکان وجود دارد که به راه حل‌های بینابینی بتوان رسید.

این تحلیل‌گر ارشد مسائل بین‌الملل همچنین بیان کرد:‌ در واقع اگر ترامپ متوجه شود، روش آن‌ها در ارتباط با ایران شکست خورده است، می‌تواند از فرصتی که شاید در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد وجود دارد، استفاده کند و ابتکارهایی را به خرج دهد تا این‌که شرایط را برای دستیابی به یک گفت‌وگوی اصولی یا پیش مذاکره اصولی، فراهم کند اما باید ببینیم آیا امکان رسیدن به یک تفاهم در آینده نزدیک وجود دارد یا خیر؟

حسینی در ادامه یادآور شد:‌ فکر می‌کنم آن‌چه رئیس جمهور روز گذشته گفت، اصولی بود. از طرفی هم  اروپایی‌ها تلاش می‌کنند فضای دیپلماتیک فراهم کنند به خاطر این که آن‌ها درست یا غلط به این جمع‌بندی رسیده‌اند که عدم اجرای کامل برجام از طرف اروپایی‌ها به دلیل کارشکنی‌هایی است که آمریکا نسبت به ایران دارد.

مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری افزود: از طرفی اروپایی‌ها نگران هستند بحرانی که امروز در خلیج فارس در رابطه با نفت‌کش‌ها به وجود ‌آمده منجر به یک جنگ ناخواسته بین ایران و آمریکا شود که مستقیما اروپایی‌ها از ‌آن متزلزل خواهند شد. بنابراین براساس همین دو هدف در تلاش هستند که دیپلماسی مستقیم ایران و آمریکا ایجاد کنند اما به نظر نمی‌رسد شرایط روانی مساعدی برای تحقق چنین ایده‌ای وجود داشته باشد.

اروپا تعهداتش را اجرا کند، ایران اجرای گام سوم را به تعویق می‌اندازد

وی درباره این‌که اگر اروپایی‌ها بتوانند تعهدات خود را عملی کنند، آیا ایران به سمت اجرای گام سوم نخواهد رفت؟ گفت: گام‌هایی که تاکنون از سوی ایران برداشته شده در حقیقت برای فشار به اروپا برای اجرای تعهدات آن‌هاست نه برای فشار به آمریکا، اگر اروپایی‌ها در زمان باقی مانده بتوانند اینستکس را به مراحل قابل قبولی برسانند و بنیان حقوقی آن را به شکلی پیش ببرند و همچنین این اطمینان را به ایران بدهند که به سرعت عملیاتی شود و مقداری از خسارت خروج آمریکا را جبران کنند، ایران در مرحله نخست می‌تواند اجرای گام سوم را به تعویق اندازد.

این کارشناس ارشد مسائل استراتژیک همچنین اظهار کرد: البته اگر در مرحله بعد ایران به این نتیجه برسد که اروپایی‌ها واقعا به تعهدات خود در قالب توافق‌های گفته شده عمل کردند، می‌تواند اجرای گام دوم خود را هم متوقف کرده و به وضعیت سابق برگرداند و چه بسا در صورت استمرار هم امکان بازگشت به شرایط اولیه وجود دارد.

حسینی خاطرنشان کرد:‌ طبق اصول‌مان، ما هیچ وقت به دیپلماسی پشت نمی‌کنیم از جمله رئیس جمهور کشورمان، البته به شرطی که بدانیم آن دیپلماسی منجر به نتیجه می‌شود که در حال حاضر آن جمع بندی در جمهوری اسلامی هم وجود ندارد و ما به این اعتماد هم نرسیدیم.

مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در ادامه در مورد سفرهای اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به چند کشور اروپایی و آسیایی گفت:‌ گفت‌وگوهای دیپلماتیک همیشه نتیجه‌بخش است و می‌تواند بالقوه مثمرثمر باشد. در این مورد هم به نظر من خود این سفرها تا به اینجای کار که ما هنوز نتایج آن را ندیده‌ایم، همین‌طور است.

تحریم‌های ظریف تاثیری بر عملکرد وی در ارتباط‌ گرفتن با اروپا و آسیا نداشته است

وی تاکید کرد: آقای ظریف هنوز در خط مقدم دیپلماسی ایران قرار دارد و دارای تمام اعتبارهای لازم است، آن‌هم برخلاف تبلیغاتی که پمپئو و اطرافیانش درصدد القای آن بودند. در واقع تحریم‌های ظریف هیچ تاثیری بر عملکرد وی در ارتباط گرفتن هم با اروپا و هم با آسیا نداشته است و خود این تحرکات دیپلماسی نشان‌دهنده دشوار بودن کار آمریکا است برای این که بتواند اجماعی را علیه ایران برای اهداف خودش ایجاد کند تا همین جا هم می‌توانیم نمره مثبت به این فعالیت دیپلماتیک آقای ظریف بدهیم.

حسینی در پایان ابراز کرد: امروز هم اروپا و هم بخش بزرگی از آسیا نسبت به عملکرد دولت ترامپ، جنگ تجاری با چین و فشار اقتصادی اروپا و... انتقاد دارند و این مساله تا جایی پیش رفته که کشورهای آسیایی و اروپایی بیش از هر زمان دیگری خواستار جهان چند قطبی هستند که آمریکا، امروز در آن نتواند به راحتی منافع دیگران را نادیده بگیرد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

نمایندگان سوزوکی به ایران‌خودرو آمدند/ توافق برای عرضه ۴ خودروی لوکس
ازسرگیری مذاکره با ۱+۵ از اول هفته آینده/ خنثی کردن برنامه امنیتی سازی ایران اولویت ماست
پنج راه پیشنهادی ایران برای رسیدن به هدف مشترک
برگزاری سمینار "فنون مذاکره و تشریفات" در موسسه آموزش عالی زند شیراز
مذاکره با آمریکا ممنوع است
نمک نشناسی کره‌ای‌ها در حق ایرانیان
تحریم ها ما را به 55 سال پیش بازگرداند / به بهانه دور زدن تحریم‌ها، نفت را فروختند و بیت‌المال را غارت کردند
تحریم ها خللی در روند توسعه شهرها ایجاد نمی کند
اثر تصویب FATF و تحریم‌های آبان بر بازار ارز
ره یافت به پزشکی هسته ای
دی ماه تحریم‌ها برداشته خواهد شد
ارزیابی توان بخش خصوصی برای روزهای پسا تحریم
گردشگری پسا تحریم
تولید مواد مصرفی تحریمی پرینترهای سه بعدی در شیراز
شاخص بورس از مرز 80 هزار واحد گذشت/ صف خرید صنایع رفع تحریمی
تحریم ها در سراشیبی قرار گرفت
ایران حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را دارد
آمریکا کره شمالی را تهدید کرد
محدودیت در ارایه خدمات بانکی ممنوع است
رشد شدید تعداد میلیونرهای ایران تا سال ۲۰۲۵
لغو تحریم دانشگاه‌های نروژ برای دانشجویان ایرانی
تردد نفتکش‌های ایرانی در بنادر جهان آزاد شد
نرخ رشد اقتصادی سال 94 صفر شد
امریکا برای رفع نگرانی ایران بابت کاهش تحریم ها، اقدام می کند
پاکستان تحریم‌های ایران را لغو کرد
ژاپن تحریم های ایران را لغو کرد
چرا آمریکا ایران را به بهانه جدید تحریم کرد؟
تمامی کشتی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از فهرست تحریم خارج شد
ایرانی‌ها را به موبایل چینی عادت می‌دهیم
ریزش بورس‌های خلیج فارس
معاملات دلاری با ایران آزاد شد
تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران در کنگره آمریکا
سنای آمریکا تمدید 10 ساله تحریم‌های ایران را تصویب کرد
طرح 3فوریتی برای از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای
دستور ویژه برای توقف "ارز تک‌نرخی" تا نیمه سال ۹۶
ایران غنی سازی 50 درصد را آغاز می کند
تاييد غيرقانوني بودن تحريم هاي اقتصادي ايران ولزوم پدافند حقوقي دربرابر آن
۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد
طرح تحریم های غیر هسته ای ایران باز هم به سنا رفت
آمریکافروش شیرآتش‌نشانی به ایران راتحریم کرد
صادرات برنج هندی به ایران متوقف شد
ایران 40 هزار تن برنج از تایلند خرید
آمریکا برادر سردار «قاسم سلیمانی» را تحریم کرد
اعمال تحریم‌های جدید ضد ایرانی پس از انتخابات ریاست‌جمهوری
موافقت مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با تحریم ایران
آمریکا رسما برجام را نقض کرد
واکنش‌ ایران و اروپا به تهدید ترامپ
ضرب الاجل آمریکا به خریداران نفت ایران
آغاز روند اجرای مقررات مسدودکننده اروپا در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران
گفتگو درباره توافق اتمی جدید با ایران در عوض کمک‌های میلیاردی
انتقاد وزیر دولت اصلاحات از نامه‌نگاری اصلاح‌طلبان تندرو برای مذاکره با ترامپ
مهلت ۱۵ روزه به تولیدکنندگان لوازم خانگی
بازگشت اولین مرحله از تحریم‌ها علیه ایران از فردا
دلار با ۱۰۴۸۰ تومان به سنا برگشت
برگزاری اولین جلسه رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه
رئیس‌جمهور کارت زرد گرفت
ایجاد مشکل در تأمین ارز دارو
ایران مچ آمریکا را خواباند
هند از تحریم های آمریکا علیه ایران معاف می شود
خط و نشان دوباره ترامپ برای خریداران نفت ایران
تخلفات عجیب و غریب اخلالگر بازار موبایل
مردم نگران تامین داروهای اساسی نباشند
کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران شکست خورد
اروپا به تلاشش برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی سرعت داد
ابتکار ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا
ایران چهارشنبه به خروج آمریکا از برجام پاسخ متقابل می‌دهد
اتحادیه اروپا با اعلام پایبندی به برجام اولتیماتوم ایران را رد کرد
اگر ترامپ تحریم ها را بردارد درهای دیپلماسی کاملاً باز است
معافیت یک شرکت هواپیمایی اروپایی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران
پرفروش‎ترین برند گوشی جهان معرفی شد
ذخیره دارویی MPS در حال اتمام
واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter