برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 21 تیر 1399   برابر با  :    11/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/20  قمری
(1395/10/11)
زنان می‌توانند در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شوند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: زنان می توانند در انتخابات آینده ریاست جمهوری به عنوان نامزد ثبت نام کنند ولی موضوع رجل سیاسی در شورای نگهبان هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.
مطبوعات فارس/عباسعلی کدخدایی روز شنبه در نشست خبری با گرامیداشت حماسه 9 دی روز بصیرت و آگاهی در پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با تبریک میلاد عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که هنوز موضوع رجل سیاسی مشخص نیست آیا زنان می توانند در انتخابات آینده ریاست جمهوری نامزد شوند، اظهارداشت: زنان حتما می توانند ثبت نام کنند ولی بحث رجل سیاسی در شورای نگهبان هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است و به محض این که به نتیجه برسیم آن را اعلام خواهیم کرد.
 
وی همچنین درمورد تشکیل هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری که چهارشنبه گذشته تشکیل شد، خاطرنشان کرد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات 15 استان مشخص شده و تکلیف هیات های نظارت دیگر استان های کشور نیز در روز دوشنبه هفته جاری مشخص و اطلاع رسانی می شود.
 
سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز دوشنبه اعضای هیات های 16 استان را انتخاب می کند.
 
کدخدایی همچنین درمورد برگزاری انتخابات سال آینده به صورت تمام الکترونیکی گفت: ما همکاری خوبی با وزارت کشور داریم وجلسات کارشناسی و مکاتبات متعددی برگزار شده و این همکاری رو به جلو است.
 
وی ادامه داد:در خصوص صندوق احرار هویت اعلام کردیم به شرط تامین شرایط امنیتی، احراز هویت می تواند در همه شعب و صندوق ها صورت بگیرد که وزارت کشور در تلاش است این مسئله را عملیاتی کند.
 
کدخدایی یادآور شد: شورای نگهبان در خصوص صندوق های الکترونیکی هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است ولی احتمال می دهیم با تعدادی از صندوق ها موافقت شود.
 
وی افزود: البته باید ببینیم کارشناسان در این مورد چه نظری خواهند داشت و پس از آن در جلسه عمومی شورای نگهبان این موضوع مطرح می شود.
 
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: این شورا در انتخابات شوراها دخالت خاص و اختیارات قانونی ندارد ولی این نکته به وزارت کشور اعلام شده که برای استفاده از صندوق الکترونیکی باید شرایط کافی وجود داشته باشد تا انتخابات تحت الشعاع قرار نگیرد.
 
یکی از خبرنگاران نظر کدخدایی را درمورد یکی از مصوبه های مجلس در لایحه برنامه ششم توسعه پیرامون راه اندازی سامانه حقوق و مزایا کارکنان و مسوولان جویا شد که وی پاسخ داد: این نکته مربوط به قوانین و مصوبات است و تا زمانی که مصوبه از سوی مجلس به این شورا ارجاع نشود ، می توانیم اظهار نظر کنیم .
 
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: در حال حاضر منتظر مصوبه مجلس هستیم اما اصل حقوق های نجومی خلاف است و امیدواریم دیگر تکرار نشود و مجلس تدابیر لازم را برای این کار اتخاذ کند.
 
عباسعلی کدخدایی روز شنبه در ادانه نشست خبری گزارشی از مصوبات شورای نگهبان ارائه کرد.
 
عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان این که 38 مصوبه به جز اساسنامه و نامه های دیوان عدالت اداری در این شورا مورد بررسی قرار گرف، اظهار داشت: تا کنون در 11مورد از مصوبات عدم مغایرت داشتیم که بیشتر این موارد مصوبات و لوایحی است که بیشتر آنها در قالب موافقتنامه بین ایران و کشورهای مختلف مطرح شده است.
 
وی افزود: اعضای شورای نگهبان لایحه موافقتنامه بین ایران و اسلواک به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر در آمد، لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همکاری و کمک متقابل اداری در امور گمرکی را مغایر با شرع و قانون اساسی ندانستند.
 
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: لوایح موافقتنامه همکاری اقتصادی بین ایران و جمهوری چک، کرواسی و لیتوانی، لایحه موافقتنامه کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین ایران و جمهوری آذربایجان و لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و ژاپن نیز مغایربا موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشدند.
 
وی افزود: همچنین لایحه موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین ایران و کره و طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس، لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لهستان مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشدند.
 
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: لایحه همکاری بین دولت ایران و آذربایجان در زمینه ادامه ساخت، بهره برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سدها و نیروگاه های برق - آبی خدا آفرین و قیز قلعه سی بر روی رودخانه ارس نیز مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
 
کدخدایی به اصلاح موادی از لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور که برای چندمین بار از شورای نگهبان به مجلس فرستاده شد، اشاره کرد و گفت: این لایحه و اصلاحات آن دوباره به شورای نگهبان بازگشته و در دستور کار این هفته شورا قرار دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین لایحه موافقنامه پاریس به دلیل این که موافقتنامه ای حجیم است در برخی مواد پیوست های آن وجود نداشت شورای نگهبان پس از ارائه پیوست ها در این باره اظهار نظر می کند.
 
عضو حقوقدان شورای نگهبان یادآور شد: در ماده 23 این لایحه نیز عنوان شده که پیوست وجود دارد ولی در این زمینه ابهام باقی است.
 
کدخدایی ادامه داد: همچنین لایحه موافقنمامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت ایران و سنگاپور مخالف موازین شرع و لایحه موافقتنامه همکاری های اقتصادی بین ایران و لهستان مغایر اصل 77 و قانون اساسی شناخته شدند.
 
وی گفت: در تبصره یک طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی درباره استفاده از سلاح سرد مشخص نشده است که عبارت صرفا در درگیری فیزیکی و ضرب و جرح فقط قید سایر ادوات است یا علاوه بر آن قید موارد مذکور در صدر تبصره یک نیز محسوب می شود که در این زمینه ابهام وجود دارد.
 
کدخدایی با بیان این که لایحه اسناسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان نیز خلاف شرع و مغایر قانون اساسی شناخته شد، اظهار داشت: سوالی از دیوان عدالت اداری درباره بازاریابی شبکه ای مطرح شده بود که فقهای شورای نگهبان پس از بررسی اعلام کردند سوال فی نفسه خلاف موازین شرع شناخته نشده چون سوال بحثی درباره معافیت شرکت ها ندارد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۵ ایراد گرفت
وظيفه شوراي نگهبان صيانت از مرزهاي اسلاميت و جمهوريت نظام است
شورای نگهبان با معافیت‌های جدید سربازی مخالفت کرد
روحانی قانون جرم سیاسی را برای اجرا ابلاغ کرد
تکلیف مینو خالقی مشخص شد
شورای نگهبان دلیلی برای رد صلاحیتم ندارد
جریمه مشترکان پرمصرف آب حذف شد
ردّصلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس تا ۱۹ بهمن‌ مهلت شکایت دارند
شورای نگهبان با ورود زنان به مجلس خبرگان موافقت نکرد
مصادیق جرم سیاسی مشخص شد
کاهش تعداد اعضای شوراها قطعی شد
تلگرام قرار نیست فیلتر شود
ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت
حقوق مشاغل تخصصی در مناطق مرزی و محروم 3 برابر می‌شود
موافقت مجلس با ۳ روز مرخصی تشویقی مردانی که صاحب فرزند می‌شوند
برگزاری «تمام‌ الکترونیک» انتخابات ۹۶ منتفی شد
پاسخ آیت‌الله جنتی به شایعه درگذشت‌اش
قانونی که پس از ۷۴سال غیرشرعی شد
وازکتومی و توبکتومی با تشخیص پزشک بلامانع است
شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است
وضعیت معلمان در قانون منع بکارگیری بازنشستگان
گمانه‌زنی‌ها برای تصدی پست بازنشسته‌ها در فارس
هیات عالی نظارت مجمع کلیات لایحه CFT را بررسی کرد
شورای نگهبان لایحه الحاق ایران به CFT را رد کرد
تایید مصوبه افزایش حقوق کارمندان در شورای نگهبان
مرجان شیخ‌الاسلام از فیلتر شورای نگهبان رد شده بود
ایراد شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به جدال لفظی آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی
شورای نگهبان لایحه ‎«تابعیت فرزندان» را تایید کرد
تصویب ایجاد 8 منطق آزاد جدید
ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۹ منتشر شد
نظر شورای نگهبان درباره حذف ۴ صفر، به‌زودی اعلام می‌شود
برگزاری «تمام‌ الکترونیک» انتخابات ۹۶ منتفی شد
پاسخ آیت‌الله جنتی به شایعه درگذشت‌اش
شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است
ایراد شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به جدال لفظی آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی
شورای نگهبان لایحه ‎«تابعیت فرزندان» را تایید کرد
نظر شورای نگهبان درباره حذف ۴ صفر، به‌زودی اعلام می‌شود
مصوبه افزایش نرخ جرائم رانندگی ابطال شد
بیش از ۳۹۰۰ پرونده از استان فارس به دیوان عدالت اداری ارسال شد
شیراز پایتخت نظام‌مهندسی کشور است
پرداخت وام به کارکنان بانک‌ها از منابع قرض‌الحسنه ممنوع شد
دیوان عدالت اداری حکم وزیر علوم را باطل کرد
ویراژ خودروهای لوکس قانونی شد
ارائه رفاه‌کارت و اتکاکارت به فرهنگیان
دیوان عدالت درخواست توقف موقت افزایش جرایم رانندگی را رد کرد
برگزاری مزایده خودروهای لوکس تا آخر مهر
خبر خوش برای داوطلبان کنکور ۹۶
دستور موقت برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد منتفی شد
درج رقم حق الوکاله در وکالت نامه اجباری شد
قانونی که پس از ۷۴سال غیرشرعی شد
خبر بد برای زنان کارگر
حذف شرط معدل برای تحصیل در رشته علوم تجربی
آبونمان از قبوض گاز حذف می‌شود
قبض بعدی گاز بدون آبونمان
عكاسي در دفاتر پيشخوان دولت و ثبت احوال ممنوع است
اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد
اخذعوارض مازادبرتراکم وتغییرکاربری ممنوع
ممنوعیت ثبت‌نام دوبار قبول‌شده‌ها در کنکور، لغو شد
زنان هم می‌توانند موتورسیکلت برانند
انتقاد انبوه‌سازان از تحمیل هزینه اضافه به ساخت و ساز در شیراز
رای دیوان عدالت اداری درباره سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter