برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 21 تیر 1399   برابر با  :    11/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/20  قمری
(1393/7/6)
سفر معاون اول رئیس جمهور فرصتی برای کلنگزنی طرح های کلیدی فارس است
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: در پیش بودن سفر معاون اول رئیس جمهور به شیراز که بمناسبت زادروز حافظ در روز شنبه 19 مهرماه انجام میشود، فرصت مناسبی فراهم میکند تا تعدادی از طرحهای کلیدی فارس در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، تعیین تکلیف و کلنگ زنی شود.
مطبوعات فارس/ جعفر قادری در گفتگو با خبرنگاران توضیح داد: پروژه هایی که هرکدام از آنها میتواند گره گشای بسیاری از مشکلات فارس باشد و نقطه عطفی برای مطرح شدن و شروع پروژه های دیگری در استان باشد.

وی گفت: مدتها است استان برای کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی پالایشگاه دوم شیراز، با ظرفیت 120 هزار بشکه پالایش میعانات گازی لحظه شماری میکند. پالایشگاهی که فراتر از محدودیتهای قانون سیاستهای اصل 44 بدلیل اهمیت آن و نیازی که کشور به تولیدات این پالایشگاه دارد، در برنامه پنجم مصوب شده که اگر بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری وارد نشود، حتی به دولت اجازه داده می شود تا از منابع دولتی هم برای ساخت آن هزینه کند.

این نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حال که بخش غیر دولتی برای ساخت این پالایشگاه بصورت جدی وارد شده و توجیهات فنی و اقتصادی خود را به وزارت نفت ارائه کرده و توان مالی خود برای اجرای این پروژه را به دستگاه متوی ثابت کرده است، جا دارد که کلنگ زنی این پروژه در دستور کار این سفر قرار گیرد.

قادری بیان کرد: وقتی تمام لایسنس های این پروژه دریافت شده و وزیر نفت هم در پارافهای مختلف موافقت خود را با واگذاری خوراک و تسریع در اجرای این پروژه اعلام کرده و توانمندی متقاضی را نیز تایید کرده است، چرا نباید این پروژه یک و نیم میلیارد دلاری یکی از پروژه های سفر باشد.

وی عنوان کرد:  پروژه دیگری که می تواند در این سفر مورد توجه قرار گیرد، اعلام واگذاری پروژه دو و نیم میلیارد یورویی مخزن ذخیره سازی گاز حوزه احمدی در سروستان است. این پروژه که در قالب قرارداد B.O.T قابلیت واگذاری به سرمایه گذاران بخش غیردولتی را دارد و سرمایه گذار متقاضی برای اجرای این پروژه هم وجود دارد، میتواند یک پروژه کلیدی و راهبردی برای توسعه فارس باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این طرح که در طول سالهای گذشته تمام مطالعات آن انجام شده و پاراف وزیر نفت برای واگذاری به سرمایه گذار در قالب قرار داد B.O.T را دارد میتواند در این سفر مورد توجه قرار گیرد.

قادری اضافه کرد: با اجرای این طرح و امکان ذخیره سازی 140 میلیارد متر مکعب گاز به عنوان بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز دنیا بزرگترین امکان کشور برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای گاز در فصل زمستان است و میتواند اشتغال و ارزش افزوده زیادی را برای فارس به ارمغان آورده و زمینه ساز تاسیس واحدهای مختلف پالایشگاهی و پتروشیمی در فارس باشد. حال که این مقدمات فراهم شده و همه مطالعات هم در دسترس است و اهمیت آن نیز بر کسی پوشیده نیست، چرا نباید تعیین تکلیف این پروژه در دستورکار قرارگیرد.

وی بیان کرد: پروژه دیگری که میتواند در این سفر مورد توجه قرارگیرد، کلنگ زنی پروژه اتان گیری پالایشگاه پارسیان و خط لوله انتقال اتان از این پروژه به فیروزآباد و خط لوله انتقال اتیلن از پتروشیمی فیروزآباد به پتروشیمی های فسا، جهرم و داراب است.

قادری عنوان کرد: این پروژه بیش از یک میلیارد دلاری که سرمایه گذار آن مشخص شده و توافقات اولیه برای واگذاری پروژه به سرمایه گذار و نرخ خوراک تحویلی آن تعیین شده، آماده کلنگ زنی است. این پروژه که یکی از پروژه های کلیدی استان است و زمینه ساز شروع چندین طرح بزرگ پتروشیمی و دهها طرح متوسط و کوچک پتروشیمی است، زودتر باید شروع و اجرایی شود و این سفر فرصت بسیار خوبی برای شروع آن است.

این نماینده مجلس ادامه داد: پروژه بعدی که در این حوزه و در این سفر باید مدنظر باشد، احداث آزاد راه شیراز عسلویه با مشارکت وزارت نفت است. مصوبات متعددی در دولتهای هفتم، هشتم و نهم مبنی بر توجه به شعاعی از عسلویه تا شیراز به عنوان مناطق درجه یک، دو و سه پشتیبان عسلویه وجود دارد که دولت را مکلف به حمایت از این مناطق میکند.

وی عنوان کرد:  براساس همین مصوبات وزارت نفت مکلف شده تا از پروژه بزرگراهی شیراز عسلویه حمایت مالی کند. مسیری که برای پشتیبانی از عسلویه یک محور  استراتژیک است و حجم قابل توجهی از بار و مسافر وارده و صادره به عسلویه از این محور عبور میکند.

قادری اضافه کرد: از وزیر نفت درخواست شد تا با توجه به این مصوبات و عدم انجام کمک بلاعوض به این محور در طول سالهای گذشته، وزارت نفت بجای کمک بلاعوض به بزرگراه این مسیر، با یک سهم 25 درصدی در ساخت آزادراه شیراز عسلویه به عنوان یک پروژه انتفاعی مشارکت کند و وزیر ضمن موافقت با این پیشنهاد برای طی مراحل اداری این موضوع را به شرکت نفت ارجاع داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حال که این سفر در پیش است و برای ساخت این آزاد راه مصوبه قبلی در دولت و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد و دولت 50 درصد منابع همه پروژه های آزاد راهی و از جمله این آزادراه را تقبل و پرداخت مینماید و 25 درصد باقیمانده هم توسط شرکت سازنده تامین و مشارکت میشود، جادارد که موافقت قطعی وزارت نفت با مشارکت 25 درصدی در این آزادراه در این سفر مورد تعقیب و پیگیری جدی مسولین استان و نمایندگان فارس قرارگیرد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

ثبت حادثه عکس خبری نیست
هنرمند توان یاب اقلیدی به نمایشگاه پاراآرت ۲۰۱۶ ژاپن راه یافت
نخستین پنجشنبه آذر، یک عکاس در زوم
800 میلیارد ریال به طرح توسعه حرم شاهچراغ (ع) اختصاص یافت
بنیاد مسکن در راستای محرومیت زدایی از روستاها تلاش می کند
برخی به دنبال شیراز زدایی هستند
فعالیت‎های فرهنگی در فارس باید بر اساس قابلیت‎های هر شهرستان اجرا شود
توسعه صادرات غیر نفتی باید در اولویت باشد
پارک های علم و فناوری در ایجاد اشتغال اثر گذار باشند
برای تغییر و تحول در حوزه مدیریتی فرصت آزمون و خطا نداریم
حوزه فرهنگ حوزه آزمون و خطا نیست
عملیات اجرایی پالایشگاه دوم شیراز به زودی آغاز می شود
بار افزایش قیمت نان تنها بر سنگک و بربری اعمال نشود
یاوران شورا نماد همکاری و مشارکت شهروندان در مدیریت شهری هستند
دولت باید هر چه سریعتر پردرآمدها را از قطار پرداخت یارانه پیاده کند
مدیران در به کارگیری نیروهای کارآمد از یکدیگر سبقت بگیرند
شورای عالی آب برای رفع مشکلات در استان فارس تشکیل شود
امکان الحاق شهرک صنعتی شیراز به منطقه ویژه اقتصادی
در شهرکهای صنعتی فارس تنها گنجشک لانه کرده است
شهرداری شیراز در نمایشگاه بین‌المللی سهامدار می‌شود
مسئولان از فرصت ایجاد شده در صنعت گردشگری استفاده کنند
نگاهم خبری نیست ولی بانک اطلاعاتی بروزی هستم
هدف برنامه ششم توسعه بقا و گسترش صنایع موجود است
شیوع سردرد در شیراز مردم را نگران کرده است
ذخیره 11 میلیارد مترمکعبی آب در کشور تا پایان برنامه ششم
اولویت هزینه‌کرد پول با ملت خودمان است
الحاق فارس به دريا در دستور كار است
شرایط امروز حاصل بی تدبیری گذشته است
460 میلیارد از خسارت کشاورزان فارس واریز شد
یکسال زندان و دوسال تبعید در انتظار حاجتی
روش توزیع پزشکان اشکال دارد
استیضاح وزیر نفت تسویه حساب مجلس با دولت است
عایدی دونرخی شدن ارز و بنزین فساد است
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter