برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 17 تیر 1399   برابر با  :    7/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/16  قمری
(1392/2/19)
شهر مهر امام رضا(ع) دومین شهر بزرگ در دست ساخت در کشور
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر  شهر مهر امام رضا(ع) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتحادیه مسکن مهر ابتدا از مجموع تعاونی‌های مسکن مهر شمال شهر شیراز تشکیل شد اما بعد عمومیت پیدا کرد و چهار منطقه شیراز را پوشش داد.
محمد کاظم رضایی افزود: مسکن مهر به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و ماموریت اصلی دولت نهم و دهم مطرح و تحول عظیمی را در جامعه ایجاد کرد.

وی ادامه داد: امکان‌سنجی و انتخاب زمین شهر مهر امام رضا(ع) توسط راه و شهرسازی انجام و در شورای مسکن استان فارس تصویب شد.

رضایی اضافه کرد: در ابتدا این شهر جدید برای 20 هزار واحد پیش‌بینی شد که به دلیل معارضان محلی به 6 هزار واحد کاهش پیدا کرد.

وی بیان کرد: از کل واحدهای در دست ساخت 784 واحد توسط تعاونی مهر یک، 732 واحد توسط تعاونی مهر دو، 787 واحد تعاونی سه، 950 واحد توسط تعاونی شماره چهار، 448 واحد توسط تعاونی فرهنگیان در حال احداث است.

رضایی ابراز داشت: مابقی واحدهای در دست ساخت شامل 57 واحد تعاونی فجر نزاجا، 38 واحد خوش طعم، 57 واحد توسط مهر 154، 57 واحد تعاونی پایگاه، 19 واحد جامعه اسلامی کارگران و 74 واحد توسط شرکت گاز، 57 واحد شرکت لاوان، 134 واحد تعاونی روستایی لپویی و تعدادی نیز توسط انبوه‌سازان با قرارداد سه جانبه در حال ساخت است.

به گفته وی، از این 5 هزار و 614 واحد 300 بلوک توسط اتحادیه در دست ساخت است که بلوک‌ها 19 واحد  در چهار طبقه و هر طبقه چهار واحد طراحی شده است.

وی در ادامه گفت: شهر مهر امام رضا(ع) از نظر تعداد واحد دومین شهر بزرگ  در کشور است و اولین شهر مسکن مهر است که به طور کامل با تکنولوژی نوین ساخته شده است.

رضایی افزود: به دلیل استفاده از تکنولوژی نوین در ساخت و سازه‌های این شهرك امکان مقاومت تا هفت و دو دهم ریشتر زلزله را دارد و در ساخت واحدها از مصالح استاندارد بالا و فراورده‌های صنعتی مانند پنجره «یو پی وی سی » دو جداره استفاده شده که در بهینه‌سازی انرژی موثر است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر شهر مهر امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: فضا و چشم‌انداز ویژه شهر، رمپ معلولان، امکان ورود ماشین آلات جدید خدمات‌رسان که در شهرهای قدیمی و معابر باریک وجود ندارد، نزدیکی به کوه و مکان استفاده از برنامه‌های تفریحی ورزشی، استفاده از بتن غلطکی با انعطاف بالا به جای آسفالت نیز موارد شاخص ساخت این شهرک است.

وی در ادامه گفت: در بحث خدمات‌رسانی، گازرسانی به معابر و خیابان‌های شهرک به اتمام رسیده اما به داخل محوطه مسکونی تعاونی‌ها وارد نشده است.

رضایی بیان کرد: برق در این شهرک کمال همکاری را انجام داده و تمام خیابان‌ها و شوارع انشعاب دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: آب‌رسانی حدود 80 درصد انجام شده و ایستگاه‌های اصلی آن احداث شده و کلانتری نیز دردست ساخت است.

به گفته وی، یک مسجد شهرک حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت مسجد دوم نیز آغاز شده و پارک وسیع شهرک نیز 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر شهر مهر امام رضا(ع) در ادامه اظهار داشت: طرح دفع آب‌های سطحی که از جنوب شهرک وارد می‌شود، به خوبی انجام شده و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: مکان‌های تجاری خدماتی خوبی نیز به بخش خصوصیواگذار شده و زمان ساخت برای آن تعیین شده است.

رضایی اذعان داشت: خدمات متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدها پیش نرفته و این نگرانی وجود دارد که در صورت تحویل پس از پنج سالانتظار افراد با واحدی مواجه شوند که هیچ گونه خدماتی در آن ارائه نمی‌شود.

به گفته وی، طرح جامع فاضلاب و ایستگاه‌های آن 36 میلیارد تومان هزینه دارد که 2 میلیارد تومان توسط مردم و اعضا تعاونی‌ها، 11 میلیارد تومان توسط راه و شهرسازی و بقیه را نیز وزارت نیرو بر عهده دارد.

رضایی بیان کرد: مردم بخشی از این هزینه را پرداخت کرده و به تعهد خود عمل کرده‌اند اما وزارت نیرو تاکنون در این  زمینه از انجام اقدام لازم خودداری کرده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر شهر مهر امام رضا(ع) افزود: در مورد بهداشت و درمان و احداث بیمارستان و درمانگاه هیچ اقدامی در این شهرک انجام نشده و مخابرات نیز هیچ گونه اقدامی در شهرک انجام نداده است.

وی یادآور شد: همانگونه که در شورای عالی مسکن مقرر شده این شهرک باید از بحث مالیات معاف شود و با وجود آن که وزیر راه و شهرسازی و مقامات ارشد این استان جلسه گذاشته و توافق کردند، مسئولان مربوطه تاکنون از این مصوبه تمکین نکرده‌اند.

به گفته وی، با این وضعیت باید سه میلیون تومان از 24 میلیون تومان تسهیلات اعطا شده به مردم باید دوباره به دولت بازگردانده شود.

رضایی ادامه داد: بیمه نیز قرار بوده به ازای هر متر مربع 7 هزار تومان از مسکن مهر بگیرد که به 5 هزار و 200 تومان کاهش پیدا کرد اما بیمه بر خلاف روال تقسیطی آن را یک جا از تعاونی‌ها دریافت کرده و اکنون که باید آن را کسر و عودت دهد این کار را انجام نمی‌دهد

این مسئول اضافه کرد: با توجه به شیب نامتعارف شهرک پول تسطیح و سایر موارد قرار نبوده از مردم گرفته شود بلکه باید زمین آماده به ما تحویل داده می‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت مصوب کرد به ازای هر عضو یک میلیون تومان برای آماده‌سازی به اعضای مسکن مهر تعلق بگیرد اما بعد از پنج سال بانک عامل این مبلغ حدود 9 میلیارد تومان را با احتساب سود از تعاونی‌ها پس می‌گیرد به این بهانه که زودتر از مصوبه دولت شروع به ساخت کرده‌اید.

وی تصریح کرد: 12 میلیارد تومان از پول مردم طی قراردادهای مختلف برای آماده‌سازی شهرک پرداخت شد و هنوز مبالغی بدهکار هستیم غیر از آن پیمانکاران نیز مطالبات خود را می‌خواهند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر شهر مهر امام رضا(ع) که در نقاط دیگر شیراز نیز مسئولیت دارد، اظهار داشت: این مسائل حلاوت این کار بزرگ دولت را از مردم گرفت و آنها که بعد از چند سال در شهرک صدرا نام‌نویسی و امتیاز‌بندی شده بودند با ورود افراد جدید به لیست کنار گذاشته و می‌گویند زمین به شما می‌دهیم در جایی دیگر بسازید.

وی بیان کرد: قیمت تمام شده هر متر مربع در شهر مهر ماندگار بین 430 تا 460 هزار تومان است و کسی حق دریافت مبلغ بیشتر را ندارد و این هزینه شامل آماده‌سازی، انشعابات و پروانه و آسانسور است.

رضایی اضافه کرد: اگر در سال 89 کار تمام شده بود قیمت تمام شده پایین‌تر بود اما به دلیل افزایش قیمت مصالح و ... افزایش نرخ تمام شدهرا باید مردم پرداخت کنند اما نباید از سقف اعلام شده بیشتر باشد.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های خدمات رسان خدمات لازم را در این شهر جدید اجرا کنند تا اول مهر بخش عمده واحدها را تحویل می‌دهیم.

به گفته وی، تاکنون 2 هزار و 500 واحد مسکونی به اتمام رسیده و بقیه نیز حداکثر تا شهریور ماه به پایان می‌رسد.

وی در ادامه ابراز داشت: این شهرک قابلیت تبدیل به یک شهرک فرهنگی و پر رونق اقتصادی تجاری را دارا بوده و با توجه به واقع شدن در ورودی‌های اصلی شیراز در جوار محور گردشگری تعریف شده در چشم‌انداز 20 ساله قرار دارد.

رضایی ادامه داد: شهر مهر امام رضا(ع) تابلوی نمادین شهر شیراز است و باید القا‌کننده فضای معنوی و زیبای سومین حرم اهل بیت باشد.

به گفته وی، به دلیل عبور قطار از داخل شهرک امکان استفاده از خط ریلی نیز در این شهر وجود دارد و همچنین فضای خدماتی تجاری و فضای سبز طوری طراحی شده که در دسترس تمام شهروندان قرار داشته باشد.

وی در پایان بیان کرد: به دلیل تجانس فرهنگی مردم این شهر امکان هر نوع برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی در آن وجود داشته و قابلیت تبدیل به مرکز دانشگاهی را دارد که در این زمینه برای احداث دانشکده روانپزشکی در این منطقه پیگیری‌هایی انجام شده است.

لیست نظرات کاربران سایت در مورد این خبر
با سلام و خسته نباشید خواهشمندم مسکن مهر لپویی را تا آخر سال 1393 تحویل دهید ، اجاره نشینی سخت است. سال به سال افزایش قیمت اجاره هاست . باتشکر


ارسال شده توسط محمد مهدی دل افکار  در تاربخ  1393/4/7 ، ایمیل : d.mehdi80@yahoo.com
Great insight. Relieevd I'm on the same side as you.


ارسال شده توسط Isabelle  در تاربخ  1392/4/3 ، ایمیل : teutonia10@arcor.de


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

آیین بهره برداری همزمان ازسه هزار و 986 واحد مسکن مهر در استان فارس
۴۰۰ هزار مسکن مهر رها و بلاتکلیف هستند
واحدهای بدون‌متقاضی مسکن‌مهر واگذار می‌شود
224 واحد مسکن مهر در شهرستان قیروکارزین آماده تحویل است
تدوین طرح هادی برای 21 روستا در فارس طی شش ماه
مشارکت مردم در طرح مسکن مهراولین شرط موفقیت آن است
مشارکت مردم شرط موفقیت مسکن مهر است
مسکن مهر فارس رتبه سوم کشوری را کسب کرد
کسب رتبه دوم توسط فارس در ارزیابی های کشوری وزارت راه و شهرسازی
اعتراض يك كانديداي شورا در شيراز به جمع‌آوري بنرهاي تبليغاتي توسط شهرداري
مطالبات شهر مهر امام رضا (ع) تا آخر پیگیری می شود
افزون بر 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر بهره برداری وافتتاح شده است
پروژه مسکن مهر شیراز سرعت می‌گیرد
ورثه "مسکن مهر" خود را معرفی کنید
۸۴۳ واحد مسکن مهر شهرک امام رضا (ع) به بهره برداری رسید
پرونده مسکن مهر در نیمه نخست سال ۹۵ بسته می‌شود
تمامی واحد های مسکن مهر کشور در سال جاری تحویل داده می شود
11 هزار واحد مسکن مهر در فارس به بهره برداری رسید
بیش از11هزار واحد مسکن مهر استان فارس افتتاح می‌شود
قسمت عمده مسکن مهر تا نیمه نخست سال 94 به سرانجام می رسد
شرکت عمران وکیل مردم شهر صدراست
1040 واحد مسکن مهر مرودشت افتتاح شد
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه مسکن مهر صدرا
همکاری مسئولان محلی در تسریع پروژه‌های مسکن مهر تاثیر بسزایی دارد
همکاری بیشتر سازمان های خدمات رسان نیاز است
سهم مسکن مهر در رشد تورم چقدر بود؟
شش هزار و 500 واحد مسکن مهر بدون متقاضی
بهره برداری از 138 واحد مسکن مهر در قیرو وکارزین همزمان با هفته دولت
12 شهر جدید در کشور ایجاد می شود
فروش اقساطی 250 هزار مسکن آغاز شد
تکمیل مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر تا پایان امسال
طرح های مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت تا پایان سال به سرانجام می رسد
بدهی ۳۶۴ میلیارد تومانی مردم فارس به شرکت گاز استان
۴۳۷۱ واحد مسکن مهر در استان فارس افتتاح شد
افزایش ۵۷ درصدی واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر
فروش واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در سال 95
۲ هزار و ۷۵۶ واحد مسکن مهر در شهر صدرا افتتاح شد
مسکن مهر لپویی واقعیتی که نیازمند توجه تمام دستگاه ها است
اختصاص5000000000000 ریال اعتبار به تکمیل و بهره‌برداری مسکن مهر
فروش واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی به قیمت تمام شده
80هزار مسکن مهر متوقف شد
مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود
مسکن مهر ارزان می شود
احداث مسکن مهر جدید متوقف شد
وام مسکن مهر ۴۰ میلیون تومان شد
دهکهای پایین کمک اجاره مسکن می‌گیرند
مسکن مهر، مسکن اجتماعی شد
آغاز پرداخت وام ۴۰میلیونی مسکن مهر به متقاضیان
آخرین فرصت دریافت تسهیلات400میلیون ریالی به متقاضیان مسکن مهر
مسکن‌ مهر خوابگاه دانشجویی می‌شود
آغاز واگذاری های جدید مسکن مهر در شهر صدرا
صندوق یکمی‌ها پشت درهای بسته بانک مسکن مهر
کمک 7 میلیونی دولت به خریداران مسکن مهر فاقد متقاضی
۱۱۰ هزار مسکن مهر معارض دارد
کاهش مجدد سود وام مسکن
برخورداری 23هزار و 890 خانوار از طرح های توسعه روستایی و مسکن مهر در استان فارس
افکارعمومی منتظربرخوردمسوولان بامتخلفان مسکن مهر
بهره‌برداری از پروژه‌ی مسکن مهر بناسازان رمضان در آینده‌ی نزدیک
سه طرح عمرانی در شهر صدرای شیراز افتتاح شد
باغ‎ویلا جای مسکن مهر را می‎گیرد
بهره‌برداری از ۳۷۴ میلیارد ریال طرح راه و شهرسازی در فارس
بهره‌برداری از ۵۷۰ واحد مسکن مهر هفته‌ی دولت در صدرا
گشایش پروژه های ۵۳۶ میلیارد ریالی شرکت عمران شهر جدید صدرا ‎
سود و جرائم وام مسکن روستایی بخشیده می شود
واگذاری یک میلیون و 100 هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید
اتمام 96 درصد واحدهای مسکن مهر فارس
فروش عرصه واحدهای مسکن مهر در شهر جدید صدرا
۱۱۶۰ واحد مسکن مهر در فارس افتتاح شد
مدرسه و درمانگاه در پروژه‌های مسکن مهر فارس احداث می‌شود
۳۴۰۰ میلیارد ریال پروژه راه و شهرسازی فارس آماده بهره‌برداری
زمان پایان پروژه مسکن مهر در صدرا
بانک مسکن ۱.۵ برابر منابع خود تسهیلات به شهروندان فارسی پرداخت می کند
مطالبات شهر مهر امام رضا (ع) تا آخر پیگیری می شود
مطالبات شهر مهر امام رضا (ع) تا آخر پیگیری می شود
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter